Zajímavé kosm.informace

 

Jarní únava? Nedejte ji na sobě znát


Předešlá zima opravdu stála za to. Na rozdíl od let předešlých, jsme se dočkali přívalů sněhu, a přestože jsme si lyžařskou sezónu náležitě užili, naše pleť to nejspíše vidí jinak. Mrazivé počasí nepříznivě ovlivnilo stav hydratace naší tváře, a to dokonce i u těch z nás, které většinu roku zápolíme s mastnější pletí. K tomu ještě přidejme přechody z tepla do zimy, silný vítr, nějaký ten stresík z návalu práce a zrcadlo nám každé ráno sděluje, že by to chtělo vzpruhu.

My pro Vás takovou vzpruhu máme. Jmenuje se zcela trefně Energy Life a díky obsahu ženšenu je to skutečný životabudič pro Vaši pleť. Ženšen je oblíbený pro vysoký obsah vitamínů, minerálů a antioxidantů. Do Evropy ženšen přivezl Marco Polo ve 13. století a po mnoho generací byl dostupný pouze aristokracii. Vy si ale úžasné přípravky s jeho obsahem můžete dopřát každý den. Pro okamžitý omlazující efekt jsme přidali do řady „Energy life“ ještě velice účinnou látku jménem Zanthoxylum. Tato látka je rostlinného původu a dokáže zrelaxovat obličejové svaly tak, aby se nám mimické vrásky nejen neprohlubovaly, ale při každodenním používání také zjemňovaly.

Přivítejte jaro spolu s produkty Alissa Beauté s řadou Energy Life a každý den si užívejte rozjasněnou a hedvábně hladkou pleť po nanesení séra a krému s úžasnou vůni, kterou dodává výtažek z vodního melounu.

Doporučená aplikace:

Sérum nanášíme ráno i večer na vyčištěnou pleť, poté aplikujeme krém.

Tip : Pokud přidáte k přípravkům kosmetické řady Energy Life ještě Kompenzační sérum, podpoříte tím vyvážený  příjem aktivních  látek ze séra Energy life  do pleti.

Kompenzačním sérem se  vyrovná PH pleti.Je vhodné na normální citlivou, mastnou nebo smíšenou pleť.

 

Krása a její strašáci aneb jak dosáhnout dokonalé pleti?


Krása a její vady
 
Krása je přirozenou součástí ženy a řekněme si upřímně - která žena nechce být krásná? Z psychologického hlediska je dokázáno, že krása patří mezi důležité znaky při výběru partnera, protože jde ruku v ruce se zdravím, a v podstatě tak prezentuje náš genetický potenciál. Ačkoli se ideály krásy po staletí mění, zdravá, čistá pleť je jednoznačně znakem půvabu neustále. Přestože chceme být dokonalé, naši pleť kazí různé nedostatky. Pupínky ještě lze zamaskovat, ale co s takovými červenými žilkami? Existuje celá řada faktorů, které tyto nevítané ozdoby způsobují. Zkuste zjistit příčinu a zakročte.

 
Kuperóza neboli „popraskané žilky“
 
Jsou to drobné červené cévky, které prosvítají kůží na tváři, na nose, ale i v partiích dekoltu. V rozporu s všeobecným názorem nejde o popraskané cévky, ale o krevní kapiláry, které jsou natrvalo rozšířené. Ztratily totiž schopnost horkem se roztahovat a chladem se smršťovat. Následkem je mírné městnání krve v těchto kapilárách. Příčinu tohoto jevu je třeba hledat ve většinou zděděných oslabených pojivových tkáních. Kuperózou bývají často postiženy ženy, které mají tenkou citlivou nebo suchou pleť. Nejvíce postihuje ženy v období kolem 40 - 50 let, kdy dochází ke změně hormonální rovnováhy a cévy se stávají více křehké, málo pružné a pevné, více dehydratované. Nicméně s problematikou kuperózy se čím dále více můžete setkat i u žen kolem 20 – 30 let. Zde to může být způsobeno mnoha faktory, a to zejména špatnou životosprávou, nadměrným prokrvením při sportu a nepřímo také hormonální antikoncepcí.
 
Co s ní?

Invazivní zákroky
V opravdu zásadních případech je nutné navštívit dermatologa, případně je možné k odstranění metliček nebo pavoučků v obličeji či na nohách provést zákrok cévním laserem. Lze odstranit červené žilky, jejichž průměr nepřesahuje 1 milimetr.  

Životospráva
Pokud jde jen o drobné žilky, můžete se pokusit kuperóze předejít. Zejména zde platí zlaté pravidlo, že je snazší neduze předcházet, než se jí zbavit. Způsoby, které pomáhají kuperózu léčit a také jí předcházet, jsou: celková změna životosprávy, vyvarování se alkoholu, cigaret a kořeněných jídel. Výborný účinek má pohanka a zvýšený příjem vitamínu C. Nedoporučují se prudké změny teplot, nadbytečný stres, nadměrné opalování a převážně sauna.
 
Kosmetické ošetření
Profesionální kosmetická péče je nezbytnou součástí jak léčby tak i prevence kuperózy. V dnešní době můžete najít spoustu efektivních kosmetických ošetření, které obsahují přírodní složky, jako jsou brusinky, extrakt ze slunečnic GPI, šípek a ximilen. Ty efektivně snižují zarudlost, dávají pleti pocit komfortu a dlouhotrvající úlevu, posilují stěny kapilár a celkově je hydratují a vyživují.

"Nezapomeňte, je mnohem jednodušší problémům předcházet, než-li je pak řešit."
 
 
Možnosti řešení najdete zde